برنامه ها

توسعه کسب و کار MTeam باتوجه به وضعیت کشور و جهان در پارادایم اقتصاد دیجیتال اهدافی را مد نظر میگیرد و بر همین اساس ماموریت هایی را برای شرکت های تابعه در نظر میگیرد تا با استفاده از ظرفیت های آنها مسیر نیل به اهداف را هموار نماید. MTeamهمواره سعی دارد تا هدف گذاری های خود را در راستای اهداف بومی و ملی و کمک به ارتقای جامعه کاری باشد که آن فعالیت می نماید. شعار سال  ۹۸ ما کارآفرینی، اشتغالزایی و صادرات است که تا کنون اقدامات بسیار خوبی را در جهت  تحقق این شعار برداشته ایم.

سیوان، تجربه در کنار نیروی جوانی

سیوان استیشن دنیای جدیدی است که در MTeam شکل گرفته و در حال رشد و گسترش است. سیوان بازوی اجرایی توسعه کسب و کار در سرمایه گذاری بر روی کسب و کارهای نوپاست. سیوان با به کارگیری روش های نوین سعی دارد تا در فضای اقتصاد دیجیتال حوزه های موضوعی جدید را کشف و بر روی آنها  سرمایه گذاری اثربخش نماید. سیوان خدمات منحصر به فردی را برای هدایت صحیح جریان سرمایه گذاری به کسب و کارها ارائه می نماید به طوری که در کنار تضمین سرمایه و سود سهامداران، کسب و کار بتواند به صورت مستقل و در دنیایی واقعی به رشد و نمو بپردازد.

 

 

یکی از مراکز کارآفرینی سیوان مرکز X Station واقع در برج فناوری دکتر قریب است که در اردیبهشت ماه سال ۹۹ با حضور دکتر ستاری و دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد افتتاح گردید.

اکوسیستم اشتغالزایی دیجیتال

اکوسیستم اشتغال زایی دیجیتال از راهکارهایی است که گروه توسعه کسب و کار MTeam در راستای کمک به اشتغال زایی و کارآفرینی برای جوانان این مرز و بوم با کمک و حمایت نهادهای مرتبط دولتی راهبری می نماید. ایده اصلی این اکوسیستم که از اجزای متنوعی تشکیل شده، مهارت آموزی، تسهیل اشتغال از طریق ابزارهای دیجیتال و توانمند سازی قشر جوان جامعه است. نقطه ابتدایی این اکوسیستم برگزاری بوت کمپ های عملیاتی برای آموزش مهارت های نوین به افراد است. فردی که دوره های بوت کمپ را گذرانده باشد می تواند با مهارت های آموخته شده استخدام شود، به عنوان فریلنسر فعالیت کند و یا با کمک شتابدهنده ها به یک استارتاپ تبدیل شوند. فریلنسرها برای آنکه بتوانند پروژه هایی را در بازار داشته باشند، نیاز به حمایت دارند، راهکار ما برای رفع این مشکل استفاده از ابزارهای دیجیتال است.

نخستین نمونه اجرا شده این طرح، برگزاری بوت کمپ های زعفران کد توسط شرکت دانش بنیان نرم افزار گستر زعفران و ایجاد بسترهای تضمین اشتغال از سوی اپ بازار، استارتاپ موسسه دانش بنیان مطهر نت پارس است که با ایجاد بستر معرفی فریلنسرها به آنها امکان جذب پروژه را می دهد. اپ بازار، بازارگاهی برای تنظیم بازار عرضه و تقاضای اپلیکیشن های موبایل است. اکوسیستم اشتغالزایی دیجیتال با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در حال راهبری است.

این برنامه در روز ۳ مهرماه ۹۸ در معاونت علمی با حضور دکتر محمدی و دکتر کرمی و اصحاب رسانه رونمایی شد.

 

هاب صادرات محتوای دیجیتال

ایران به عنوان یکی از غنی ترین فرهنگ ها و صاحب میراثی چندین هزار ساله می تواند یکی از بزرگترین صادرکنندگان صنایع نرم باشد اما صادرات به ویژه صادرات محتوا نیازمند بسترسازی و ایجاد زیر ساخت های فنی و حقوقی است. گروه توسعه کسب و کار MTeam با در نظر گرفتن این فرصت بی نظیر و بسترسازی حضور بین المللی راهکاری برای صادرات محتوای دیجیتال در کشور پدید آورده است. رسالت اصلی هاب صادرات قراردادن سرویس ها در معرض دید کاربران، بستر سازی فروش محصول و انتقال ارز به داخل کشور است.

برای این منظور سازوکاری ایجاد شده که معرفی،‌ کارشناسی،‌ جذب، توانمند سازی، انتشار، دیجیتال مارکتینگ و انتقال ارز را شامل می شود. با توجه به وجود محتواهای غنی در ایران و همچنین اشتراکات فرهنگی در منطقه، روی آوردن به صادرات سرویس های فاوا به ویژه در زمینه اپلیکیشن های موبایل و رساندن محتوای ارزشمند به مخاطب، فرآیندی سودآور با درآمدهای ارزی به شمار می رود. صادرات سرویس در قالب اپلیکیشن، صادرات محتوای ویدئویی و انتقال فرصت به داخل ایران از فعالیت های این هاب صادراتی می باشد.

این برنامه در روز ۹ شهریور ماه سال ۹۸ با حضور دکتر وحدت، دکتر خوراکیان، دکتر محمدی، دکتر احمدیان، دکتر  نیری و دکتر طلایی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی