صاحبان سرمایه

چرا اقتصاد دیجیتال

در بین بازارهای متنوع سرمایه، هر کدام ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند، حجم سرمایه مورد نیاز برای ورود، مدت زمان بازگشت سرمایه، میزان سود مورد انتظار و بسیاری از عوامل دیگر برای ورود به عرصه سرمایه گذاری در این بازارها مورد توجه می باشد. در این میان بازار اقتصاد دیجیتال به دلایلی چون دورنمای امیدوار کننده، بازدهی کوتاه مدت، امکان خلق ثروت، تاثیر ناپذیری از شرایط رکود و تحریم، فضایی ایده آل برای سرمایه گذاران به شمار می رود و توانسته در سال های اخیر توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نماید.

امروزه، توجه به اقتصاد دیجیتال  به ویژه از طریق استارت‌آپ‌ها به یکی از  مهم‌ترین عوامل توسعه کشور و راه‌حل چالش‌های اساسی مثل اشتغال، فرار مغزها، محیط زیست و امنیت تبدیل شده است و تقریبا بیشتر مردم، مسئولان و کارشناسان از نزدیک با خدمات و مزایای این نوع از کسب‌وکارهای نوپا اطلاع دارند. اما باید توجه کرد که سرمایه‌گذاری تخصصی در حوزه استارت‌آپ‌ها، مهمترین و حیاتی‌ترین نیاز این بخش به حساب می‌آید. علاوه بر این،  با توجه به اینکه حجم سرمایه‌گذاری جسورانه در کشور کم بوده و در زمینه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر ضعف فرهنگی داریم و نمی‌توانیم همه منابع مالی را با جذب سرمایه خارجی تامین کنیم.

 

چرا اقتصاد دانش بنیان

چهره اقتصاد امروز در کشور در حال تغییر است، دیگر فروش منابع کشور کفاف پیشرانی اقتصاد داخلی را نمی دهد. صنایع داشن بنیان صنایعی هستند که در آن‌ها سطح بالایی سرمایه گذاری در نوآوری و ابداعات جدید صورت گرفته است. اما آنچه مبرهن است،اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی نیست که در آن صرفا از فناوری‌های سطح بالا استفاده شود، بلکه اقتصادی که در آن، تمامی کسب و کار‌ها و صنایع به فراخور نیاز خود، از توزیع و کاربرد دانش در پیشبرد اهداف خود بهره می‌برند. امروزه اگر کسی به دنبال تحول اقتصادی و چند برابر کردن سرمایه های خود با سرمایه گذاری در صنایع است، بهترین گزینه ورود به اقتصاد دانش بنیان است.

 

سرمایه گذاران برای ورود به بازارهای جدید به دنبال راهنمایانی هستند که علاوه بر حفظ سرمایه اصلی، سود تضمین شده ای را دریافت نمایند. گروه توسعه کسب و کار MTeam راهنمای سرمایه دارانی است که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن در دنیای اقتصاد دیجیتال می باشند.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی